Odkládací stolek Harmony

Odkládací stolek Harmony

Prodáno

Rozměry: 90 cm x 35 cm x 70 cm

Váha: 8 kg

Popis produktu

Na hromadě dřeva určeného k topení, mě zaujal kus ořechového dřeva, který na sobě měl velký vyhnilý suk. Začal jsem si ho prohlížet a přemýšlet zda dokážu zachránit tenhle kousek dřeva před jeho osudem v kamnech. Rozhodl jsem se, že mu dám šanci a co z něj vznikne se uvidí. 

Práce začala tím, že jsem rozkreslil tvar, jaký by měl stolek mít. Od začátku jsem věděl, že tenhle kousek nebude mít  žádné hrany a naopak se nechám inspirovat přírodou a pokusím se udělat něco harmonického. Dřevo jsem ořezal do oblých tvarů, otvor po suku jsem opracoval do kruhu a na závěr jsme do spodní části suku vyrobil dno, aby tuto část bylo možné použít jako misku. Vše je pečlivě vybroušené a ošetřeno několika vrstvami tvrdého oleje vhodného pro styk s jídlem. 

(Nyní už jsem věděl k čemu by měl tenhle stolek sloužit.) Díky svým rozměrům by byl stolek ideální do předsíně a miska se dá využít například na klíče, nebo jako vestavěný květináč a tím se ještě více přiblížíte idee, kdy budete mít kousek opravdu inspirovaný přírodou. 

Podnož je z plné, 12 mm široké kulatiny vytvarované tak, aby výsledek imitoval větve stromů. Spodní část tvarem kopíruje samotný stolek a provedením připomíná kořeny stromů. Podnož je práškově lakovaná matnou černou barvou, která má při bližším pohledu hrubou strukturu.

Podrobnější informace ve videu při kliknutí na příběh produktu.

Mám zájem o produkt

Napište mi a já Vám co nejdříve odpovím

© 2021 Šrom design | Všechna práva vyhrazena