Odkládací a noční stolek Rob a Ron

Odkládací a noční stolek Rob a Ron

Dostupné

Rozměry: 42 cm x 42 cm x 45 cm

Váha: 2 x 30 kg

988 €

Popis produktu

Dubový ,,špalek,, pro tento projekt jsem objevil u známého na dvoře. Ten mi zároveň prozradil, že na špalku jeho děda dlouhá léta štípal dříví. Od pohledu bylo evidentní, že je dřevo velmi staré, a proto jsem měl obavu v jakém bude stavu. 

Když jsem dřevo řezal, byl jsem překvapený, jak kvalitní materiál mám v rukou, navíc díky zubu času má krásně vypraskané okraje. 

Rozhodl jsem se udělat dva špalky o tloušťce cca 25 cm. Ty jsem prvně očistil vapkou a poté odrásal ocelovým kartáčem. Z horní strany jsem povrch pečlivě vybrousil a ošetřil několika vrstvami tvrdého oleje vhodného pro styk s jídlem.

Jako podnož nakonec posloužily čtyři 5 cm trubky, které jsme vzhledem k celkové výšce zapustil do samotného špalku. Poté jsem je nechal práškově lakovat matnou černou barvou, která má při bližším pohledu hrubou strukturu.

Ať už budou špalky sloužit jako odkládací stolky, nebo noční stolky, půjde o nábytek, který rozhodně někdo zdědí, protože jejich životnost dovolí jednou říkat, ty měl už můj pra, pra, pra, pra, praděda.

Podrobnější informace ve videu při kliknutí na příběh produktu.

Mám zájem o produkt

Napište mi a já Vám co nejdříve odpovím