120 kilo čisté váhy! Tak vypadá skutečný masivní nábytek. Strom jsem objevil vyplavený na mělčině řeky Bečvy. Bylo vidět, že ve vodě strávil dlouhou dobu. Díky tomu, že jde o dub, nezhoršilo to kvalitu dřeva, spíše zvýšilo. Lidově se říká, že strom „zkamení“.
Bylo potřeba sehnat celou partu lidí abych dokázal část kmene odvést na dílnu. Motorovou pilou jsem oddělil kořen s částí kmene a poslal ho na pár měsíců do sušičky na dřevo. Díky tomu dřevo proschlo a teplo zahubilo veškeré houby a jiné patogeny.
Od začátku mi bylo jasné, že tenhle drobek bude muset být vymyšlený tak, aby byl praktický. Prvně jsem zařízl kořeny do kulata, aby podnož stolu nebyla tlustší než jeden metr.
Povrch po stranách jsem nechal přirozeně hrubý a očistil jej ocelovým kartáčem. Z horní strany jsem povrch pečlivě vybrousil a vše ošetřil několika vrstvami tvrdého oleje, vhodného i pro styk s jídlem.
Tomu aby bylo možné se stolem například kvůli úklidu snadno hýbat, pomáhá hned šest zahloubených těžkotonážních koleček. Takže nejsou vidět a celý stůl na pohled levituje 2 centimetry nad zemí. Zbývalo vymyslet uchycení skla o průměru jeden metr tak, aby nejen kvůli přepravě, ale i čištění, šlo sklo snadno demontovat. Do dřeva jsem zakotvil 16 mm tlusté nerezové trubky, vyleštěné do zrcadlového lesku. Na sklo jsem upevnil leštěné konzole s tyčemi, které se vsunou do zmíněných nerez trubek. Díky tomu je nasazení i sundání skla otázkou pár vteřin.
Výška vzniklého odkládacího prostoru pod skleněnou deskou je velkorysých 13 cm. Celková výška stolu 57 cm, odráží můj názor na nesmyslnost nízkých konferenčních stolků. Přece se pro každý kousek něčeho dobrého není potřeba ohýbat téměř až k zemi.
Je to stolek schopný doprovázet vás celým životem, protože jeho životnost dovolí jednou říkat „ten měl už můj pra, pra, pra, pra, praděda“.
Podrobnější informace ve videu při kliknutí na příběh produktu. ↑
Napište mi a já Vám co nejdříve odpovím
© 2021 Šrom design | Všechna práva vyhrazena