Konferenční stůl Maximus

Konferenční stůl Maximus

Prodáno

Rozměry: 150 cm x 60 cm

Váha: 25 kg

 

1280€

Popis produktu

Jednou mi kamarád řekl, že má na zahradě velký kmen ořešáku, který v minulosti zasadil jeho dědeček, oni strom skáceli a teď se ho potřebují zbavit. V ten moment bylo rozhodnuto, že kmen zužitkuji!

Kmen byl na první pohled tak velký, že bylo téměř nemožné s ním pohnout, ale podařilo se mi ho dovézt na pilu. Bylo znát, že kmen už pár let jen tak ležel na zemi a zub času se na něm podepsal, uvnitř byly velké praskliny a vyhnilé díry. To mi nevadilo, dávalo to prostor kreativitě. Z kmene jsem nechal uřezat poctivou desku o tloušťce 8 cm a uložil jsem dřevo na čas do stodoly, kde doschlo. 

Z počátku jsem měl plán, že prohlubeň vyliju epoxidovou pryskyřicí, ale při opracování dřeva jsem zjistil, že tahle část dělá stůl nekonvenční. Další nápad byl, že do prohlubně by mohla být zasazená květina, to nakonec nebylo možné, protože přímo prostředkem prohlubně vedla dlouhá prasklina. Další, co mě napadlo, byla zabudovaná mísa na ovoce. To se zdálo jako nejrealističtější řešení, takže jsem vyrobil masivní skoby, kterými je prasklina ,,sešitá,,. 

Drobné praskliny jsem vyplnil dvousložkovým tmelem, který je obarvený na černo, vše je pečlivě vybroušené a ošetřeno několika vrstvami tvrdého oleje vhodného pro styk s jídlem. 

Designe podnože také prošel mnoha variantami, než jsme jsem vybral variantu která působí dostatečně masivně, ale při tom nebere pozornost samotné desce stolu. Podnož je práškově lakovaná matnou černou barvou, která má při bližším pohledu hrubou strukturu. 

Podrobnější informace ve videu při kliknutí na příběh produktu.

Mám zájem o produkt

Napište mi a já Vám co nejdříve odpovím

© 2021 Šrom design | Všechna práva vyhrazena